Brak wody – co łączy Burkina Faso, Światową Radę Kościołów i Polskę?

Polska Rada Ekumeniczna w ramach platformy EkoKościół serdecznie zaprasza na  ekowebinarium „Brak wody – co łączy Burkina Faso, Światową Radę Kościołów i Polskę?”.

 

Webinarium odbędzie się 7 marca o godz. 19:00 na platformie komunikacyjnej ZOOM. W kontekście problemu braku wody będziemy rozmawiać o sytuacji w Burkina Faso i w Polsce, a także o działalności Światowej Rady Kościołów. Będą o tym opowiadać:

prof. Tomasz Okruszko – inżynier, doktor habilitowany nauk rolniczych, profesor nauk technicznych, zajmuje się zagadnieniami hydrologii i gospodarki wodnej, prorektor ds. nauki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego dr Lidia Żur – chemiczka z zawodu, pasjonuje się codziennością mieszkańców Afryki, w szczególności zachodniej, od wielu lat obserwuje zmagania Afrykańczyków, zwłaszcza w zakresie dostępu do wody Michał Karski – dziennikarz i redaktor serwisów internetowych Polskiej Rady Ekumenicznej i Diakonii Polskiej, zajmuje się tematyką społeczną i ekumeniczną

Ponadto opowiemy o bieżących działaniach w ramach platformy EkoKościół, w tym o Programie Certyfikacji EkoKościół. Będzie też okazja do dyskusji i wymiany doświadczeń na temat inicjatyw proekologicznych.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się pod linkiem:

https://forms.gle/xDAwR9zGdhZE2j3C9

Więcej informacji o wydarzeniu na FB

https://www.facebook.com/events/3322489814645285, a także na stronie internetowej ekokosciol.pl Zapraszam również do śledzenia profilu platformy EkoKościół na Instagramie instagram.com/ekokosciol

 

Zapraszamy!