Chrześcijańska troska o bliźnich, Kościół i stworzenie

Ukazał się lipcowy „Zwiastun Ewangelicki” – numer 13-14/2020 o podwójnej objętości.

Wśród  wielu tematów ciekawe przemyślenia o  tym, jak być w Kościele siostrami braćmi i jak patrzeć na bliźnich z miłością  prezentują ks. Sławomir Sikora, ks. Marcin Orawski i ks. Oskar Wild. Z kolei ks. Enno Haaks opisuje współczesność Zjednoczonego Kościoła Protestanckiego w Belgii. Natomiast rozważania na temat konserwatyzmu i liberalizmu w Kościele snuje w swoim felietonie bp Marian Niemiec.

O bezpieczeństwie fizycznym i duchowym oraz o zakresie chrześcijańskiej wolności w obliczu  pandemii piszą bp Paweł Hause i bp Marcin Hinz, który przypomina, że chrześcijańska troska o stworzenie nie jest modą. Również Tomasz Beczała zauważa, że: jest jeszcze czas, by wiele szkód naprawić.

Co mamy z Pilcha? – stawia pytanie bp Paweł Hause zastanawiając się nad spuścizna zmarłego  niedawno pisarza. O ewangelickich wątkach w jego twórczości i ewangeliku – częstym bohaterze jego prozy piszą też Magdalena Legendź i ks. Jan Badura.

Ponadto o społecznych i politycznych problemach współczesności będących udziałem także luteran piszą: dk. Małgorzata Gaś, ks. Ryszard Pieron, Bronisław Sztuchlik i Henryk Dominik.

W rubryce Wydarzenia relacje z „odmrożonego” życia parafialnego, w tym m.in. z ordynacji  w parafii w Pokoju i dorocznego zjazdu BPGA w Piotrkowie Trybunalskim oraz z nietypowego finału  Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura i wyjątkowej, odbywającej się w formie telekonferencji, sesji Synodu Kościoła.

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl. oraz do prenumeraty na drugie półrocze. Wydanie papierowe w parafiach można zaprenumerować od dowolnego miesiąca.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki