Ciągle w drodze do Boga

W nowym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 3/2019 pod tytułem W drodze do Boga i z Bogiem znaleźć można interesującą relacje z pokazu pierwszego animowanego serialu, w polskiej wersji językowej, o Marcinie Lutrze.

08.02.2019

Droga do Boga – w wymiarze ekumenicznym – zajmuje w numerze sporo miejsca. Co robić, gdy brakuje nam wiary, zastanawia się ks. Bogusław Juroszek, a Henryk Dominik i ks. Piotr Gaś stawiają pytania o kondycję współczesnego chrześcijaństwa.

O różnych aspektach ekumenicznych piszą ponadto: Bronisław Sztuchlik poruszając kwestie konfirmacji i Komunii Świętej, bp Marcin Hintz wspominając  kontakty z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, a nawet Przemysław Hewelt pisząc o  problemach w rodzinie mieszanej wyznaniowo. Jak co roku – syntetyczna relacji z Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W rubryce Zbliżenia o „słowackim Kierkegaardzie”, czyli Krystynie Roy, pisarce i diakonisie  ze Starej Tury  opowiada ks. Jan Badura.

Przypominamy, że czasopismo można zaprenumerować w parafiach od dowolnego miesiąca.

Można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf – po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie. Warunki prenumeraty na 3 stronie w wydaniu papierowym, na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2019 oraz w księgarni internetowej https://ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata

Zapraszamy do lektury.