Daj dzieciom nadzieję

Fundusz finansowego wspierania wypoczynku dzieci i młodzieży

Odpoczynek to jedna z najlepszych pomocy dla dziecka w nauce i w życiu. Nowe i wielostronne bodźce, z którymi codziennie styka się mały człowiek, rodzą w nim stres i zmęczenie. Dzieci też potrzebują relaksu i odprężenia! Im bardziej ten czas jest regularny, tym bardziej młody człowiek staje się zrównoważony i optymistycznie nastawiony do życia. Umacnia się w przekonaniu, że podoła nowym wyzwaniom i obowiązkom. Wypoczynek jest więc konkretną odpowiedzią na potrzeby psychologiczne i rozwojowe dziecka.

Minimalny okres do regeneracji sił to tydzień poza miejscem zamieszkania. Dla wielu dzieci nawet to minimum jest nie do osiągnięcia, stąd Fundusz finansowego wspierania wypoczynku dzieci i młodzieży – „Daj dzieciom nadzieję”. Przez cały rok gromadzimy tu pieniądze na społeczne sfinansowanie letniego i zimowego wypoczynku dzieci, których rodziców nie stać na takie wydatki.

Zgodnie z artykułem 31 Konwencji Praw Dziecka, prawo do wypoczynku mają wszystkie dzieci, niezależnie od statusu majątkowego rodziców.

Więcej informacji o tym jak wspierać fundusz lub z niego skorzystać znajduje się tu: https://cme.org.pl/rob-z-nami/dla-dzieci/daj-dzieciom-nadzieje/

Twoje wsparcie finansowe traktujemy bardzo odpowiedzialnie. Podziałem środków, tak aby trafiły one do najbardziej potrzebujących, zajmuje się komisja powołana (w 2007 r.) przez naszą Radę. Komisję tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w obszarze edukacyjnym i bankowym, związane z CME: Alina Rakowska, Helena Gajdacz i Magdalena Sarapata.