Diakonia kontynuuje pomoc dla uchodźców

Przedstawiciele Diakonii Polskiej i Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP 7 grudnia przekazali dary dla osób przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku oraz w ośrodkach recepcyjnych. W ośrodku w Białymstoku przebywa ok. 100 osób, w tym rodziny z dziećmi.

Wśród przekazanych darów znalazły się m.in.: artykuły spożywcze, obuwie, a także folie i koce termiczne oraz koce polarowe. Pomoc została zrealizowana we współpracy ze strażnikami granicznymi ze Stowarzyszenia „Łączy nas granica”, z którym Diakonia nawiązała kontakt dzięki współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich.

W związku z kryzysem migracyjnym, która trwa na polsko-białoruskiej granicy, Diakonia Polska prowadzi zbiórkę na rzecz pomocy uchodźcom. Dotychczas Diakonia przekazała dary rzeczowe do szpitala w Hajnówce, placówek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej, a także przekazała dotację celową do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie.

źródło:

Czytaj też: