Impuls na rozpoczęcie Ekumenicznych Dni Kościoła

13 maja o godz. 18.30 na rozpoczęcie Ekumenicznych Dni Kościoła we Frankfurcie, Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP organizuje spotkanie online tematycznie związane z hasłem przewodnim Ökumenischer Kirchentag „Zobacz”.

Refleksjami na temat hasła podzielą się osoby z Polski i z Niemiec. Krótkie rozważania wygłoszą ks. Birgit Hamrich z Frankfurtu i ks. Michał Makula z Łodzi. Spotkanie zakończy się modlitwą ekumeniczną, w której wezmą udział przedstawiciele różnych Kościołów z Polski i Niemiec: ks. dr Grzegorz Giemza (Polska Rada Ekumeniczna), dr Ewa Jóźwiak (Kościół Ewangelicko-Reformowany w Polsce), ks. superintendent Frank Schürer-Behrmann (Kościół Ewangelicki Berlina, Brandenburgii i śląskich Górnych Łużyc), dr Joanna Barcik (Kościół Rzymskokatolicki w Polsce), dyr Wanda Falk (Diakonia Polska).
Podsumowanie wydarzenia w formie notatki graficznej przedstawi Joanna Rzońca.

Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie.

Zapraszamy pod linkiem: https://zoom.us/j/94443340618?pwd=WVlwbTlSdXB0ZXgyZVYzZXhDT216UT09

Meeting ID: 944 4334 0618
Passcode: 313460

O Ekumenicznych Dniach Kościoła można również dowiedzieć się z audycji „Kościoły w Polsce i na świecie” zrealizowanej przez Redakcję Religijną Polskiego Radia  link

Informacje dotyczące tłumaczenia:
1. Aby uczestniczyć w spotkaniu należy się połączyć z Zoomem z komputera, nie telefonu komórkowego, w telefonach funkcja tłumaczenia jest niedostępna.
2. Na spotkanie należy wejść na spotkanie przez aplikację Zoom, nie przez przeglądarkę, w wersji na przeglądarkę funkcja tłumaczenia jest niedostępna. Aplikację można ściągnąć ze strony zoom.us W prawym górnym roku w menu Resources trzeba wybrać „Download Zoom Client” i ściągnąć „Zoom Client for Meeting
3. Potrzebna jest aktualna wersja Zooma, najbezpieczniej po prostu ściągnąć aplikację ze strony zoom.us i zainstalować, wtedy mamy pewność, że jest aktualna.
4. Zoom z funkcją tłumaczenia jest dostępny tylko w systemach operacyjnych Windows i iOS, tzn. nie będzie działał na Linuxie.