Inne spojrzenie na przyrodę

Ukazał się sierpniowy numer Zwiastuna Ewangelickiego.

10.08.2019

W urlopowym czasie więcej przebywamy na łonie natury. Sierpniowy numer „Zwiastuna Ewangelickiego” nr 15-16/2019 przynosi związane z tym tematy. O  początkach mody na wycieczki krajoznawcze i odkrywaniu walorów przyrody  przez dawnych ewangelików pisze Łukasz Barański, a o swojej pasji – chodzeniu po górach opowiada ks. Marek Bożek. Jest w tym też miejsce na duchowe przeżycia, podobnie jak podczas zwiedzania Barcelony, do czego z kolei zachęca ks. Karol Macura.
Duchowa strona życia jest przedmiotem artykułu Przyjaciel człowieka ks. Sławomira Sikory oraz rozważań  ks. Grzegorza Olka, który pisze o tym, co najistotniejsze w życiu i wierze: o miłości do Boga i ludzi.
W rubryce Zbliżenia  Ewa Miech zaprasza na wycieczkę do Tarnowskich Gór, a Urszula Radziszewska wskazuje, co podczas letnich upałów możemy zrobić dla ptaków.
Natomiast w rubryce Rok troski o stworzenie bp Marcin Hintz stawia pytanie: Czy dzwon, który wzywa mnie do czynienia Bożej woli, nie bije na alarm? Zachęca też, abyśmy troszczyli się o  Boży świat inaczej niż dotąd. Z kolei ks. Marcin Orawski pisze o tym, dlaczego nie tylko głoszenie Jezusa Chrystusa, ale także śmieci są  sprawą Kościoła.

Przyjęli mnie jak swojego – mówi Osazuwa Young Osawaru, mieszkający w Polsce teolog i chemik z Nigerii, z którym diakon Halina Radacz rozmawia m.in. o tolerancji.
W rubryce 200-lecie urodzin ks. Leopolda Otto, założyciela „Zwiastuna Ewangelickiego”, kolejne przypomnienie tej zasłużonej postaci tekstem Tadeusza Stegnera. Rocznica przypada w tym roku jesienią.

Ponadto stali felietoniści: bp Marian Niemiec, Henryk Dominik i ks. Jan Badura.
Przypominamy o prenumeracie na drugie półrocze! Zachęcamy też do zaprenumerowania czasopisma w parafiach – można to zrobić od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf. Warunki prenumeraty i zakupu pojedynczych numerów na stronie 3 w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl i na www.ksiegarnia.augustana.pl/14-zwiastun-ewangelicki

Zapraszamy do lektury!