Jak mamy przeżywać naszą jedność?

„Zwiastun Ewangelicki” nr 1/2022 o życiu z Bogiem i ludźmi.

Pierwszy numer „Zwiastuna Ewangelickiego” w 2022 roku jest już w parafiach lub do nabycia w Księgarni Augustana. Jego autorzy zapraszają do refleksji o tym, jak w nowym roku żyć z Bogiem. Nie musimy się lękać o swoją przyszłość, jeśli w zaufaniu powierzymy ją Bogu – pisze w swoim rozważaniu bp Ryszard Bogusz, a z kolei ks. Tomasz Bujok przypomina, że Bogu zależy na każdym z nas.

Oprócz życia z Bogiem żyjemy też wśród ludzi. O przezwyciężaniu nieporozumień w rodzinie, na przykładzie ziemskiej rodziny Jezusa, pisze ks. Marcin Orawski, a wskazówki, jak słuchać innych, aby ich słyszećdają Magdalena Walukiewicz i ks. Marek Twardzik.

W ogłoszonym przez Kościół jako temat do refleksji na najbliższych 12 miesięcy Roku jedności  rozpoczynamy publikacje na ten temat tekstem Jerzego Sojki, który pisze, jak mimo dzielących nas różnic przeżywać w Kościele naszą jedność.

W drugim nowym tegorocznym cyklu Andrzej Kluczyński zachęca do zagłębienia się w historię króla Salomona, który jest głównym bohaterem tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura”.

O „służebnym przywództwie” z sekretarz generalną Światowej Federacji Luterańskiej ks. Anne Burghardt podczas jej wizyty w Polsce rozmawia Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska.

W rubryce Zbliżenia  Sara Münch opisuje, w jaki sposób Dzieło Gustawa Adolfa (GAW) pomaga migrantom godnie żyć i pracować na plantacji pomarańczy w południowych Włoszech.

Ponadto kolejne refleksje o drodze do ewangelickiego Kościoła pióra nowej parafianki z Katowic, a także stali felietoniści: bp Marian Niemiec i Henryk Dominik.

 

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty. Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można czytać w formacie pdf i w pełni korzystać ze strony www.zwiastun.pl.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki