Jezus rozumie nasze cierpienie

Rozpoczynający się czas pasyjny określa tematykę nowego „Zwiastuna Ewangelickiego nr 5/2019”.

09.03.2019

Ten, który cierpiał za nas na krzyżu, rozumie nasze cierpienie i wstawia się za tymi, którzy oddali się w Jego ręce – pisze ks. Leszek Czyż, a ks Emil Gajdacz zachęca: Przystąpmy z ufną odwagą do tronu łaski.

O tym, że ćwierć miliarda chrześcijan na świeci cierpi poważne prześladowania, pisze Włodzimierz Tasak analizując tegoroczny Światowy Indeks Prześladowań zestawiony przez organizację Open Doors.

W roku troski o stworzenie Tomasz Beczała wyjaśnia o co chodzi z tą ekologią?, a ks. Jan Badura porównuje świat przyrody do naszej duchowej rzeczywistości: Pęd, z którego rozwija się owoc, musi mieć mocne korzenie. Wtóruje mu Henryk DominikRóżnimy się jak kwiaty tworząc piękną mozaikę Bożego stworzenia.

Ponadto bp Marian Niemiec zastanawia się, czy stać, czy siedzieć w kościele?, a do odnajdywania swoich pasjii wykorzystywania ich na Bożą chwałęzachęca ks. Robert Augustyn.

Przypominamy, że czasopismo można zaprenumerować w parafiach od dowolnego miesiąca.

Można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf – po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie. Warunki prenumeraty na 3 stronie w wydaniu papierowym, na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2019 oraz w księgarni internetowej https://ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata

Zapraszamy do lektury.