Kroczmy śladami Jezusa

Ukazał się kolejny numer „Zwiastuna Ewangelickiego”.

06.04.2019

„Zwiastunie Ewangelickim” 7/2019 rozważając Słowo Boże przypadające na Niedzielę Palmową ks. Michał Makula przypomina, że Jezus dla naszego zbawienia pokornie kroczył na Golgotę, choć każdy krok w stronę Wielkiego Piątku wiązał się z cierpieniem. Po czyichś śladach chodzi się trudno – pisze ks. Jan Badura zachęcając, aby Wzgórze Czaszki uczynić w Wielkim Tygodniu miejscem naszego chrześcijańskiego dojrzewania. Do udziału w nabożeństwach, nie tylko w świąteczny czas, zachęca bp Marian Niemiec w felietonie Daj szansę Panu.
Na Równicę wszedł, gdy miał 4 lata – o swojej górskiej pasji Krzysztof Kapes-Kowalski, ewangelik z Rybnika, pierwszy Polak, który zdobył Koronę Europy, czyli 46 najwyższych szczytów wszystkich europejskich państw opowiada ks. Krzysztofowi Śledzińskiemu.
O zwykłym dniu misjonarza pisze Monika Byrtek  – to już drugi odcinek o służbie m.in. na dalekomorskim statku Logos Hope.

Ponadto obszerna relacja z finału XII Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2018/2019, który odbył się w Bielsku-Białej, gromadząc ponad 100 młodych ewangelików z całego kraju – jak pokazały wyniki – znawców 1. Księgi Mojżeszowej.
Przypominamy, że czasopismo można zaprenumerować w parafiach od dowolnego miesiąca.

Można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf – po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie. Warunki prenumeraty na www.zwiastun.pl w zakładce Prenumerata oraz w księgarni internetowej ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata

Zapraszamy do lektury.