Lektura na pierwszy miesiąc wakacji

Lipcowy numer „Zwiastuna Ewangelickiego” do czytania na papierze i w formie cyfrowej!

Czerwcowy Dzień Zesłania Ducha Świętego zainspirował naszych autorów do spojrzenia na Ducha Świętego w kontekście jedności. Do hasła roku – „Jedno Ciało – Duch Święty tworzy jedność” – odwołuje się w swoim felietonie bp Marian Niemiec oraz Paweł Łukasz Nowakowski w tekście w rubryce Rok jedności.

W rubryce W drodze do ewangelickiego Kościoła ks. Wojciech Froehlich pisze o zmieniającym się widoku z ambony i zaznacza, że „każda taka nowa osoba jest dla mnie jako duchownego, wielkim błogosławieństwem, bo bardzo wiele wnosi do wspólnoty”.

Rozpoczęły się wakacje więc zapraszamy na wycieczkę. Łukasz Barański i Tomasz Beczała proponują spacer do leśnego kościoła w Lesznej Górnej na Śląsku Cieszyńskim. Mając więcej wolnego czasu w tym okresie zachęcamy do lektury fragmentu książki Fedora Sommera Między murami i wieżami.

Z okazji 240. rocznicy patentu tolerancyjnego przypominamy historię domów modlitwy wybudowanych dzięki temu dokumentowi. Natomiast Joanna Śliwka i Magdalena Legendź przyjrzały się energii odnawialnej i wykorzystywaniu jej przez parafie luterańskie.

W numerze podwójnym wiele innych, ciekawych tekstów napisanych przez naszych autorów.

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty. Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Informacje o prenumeracie cyfrowej można znaleźć na zwiastun.pl/sklep/

Zapraszamy również na profil na Facebooku: www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki