Lubelskie spotkania powszechne

7 października 2021 roku o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie: ANGELA MERKEL – POLITYKA W IMIĘ CHRZEŚCIJAŃSKICH ZASAD

LUBELSKIE SPOTKANIA POWSZECHNE

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lublinie oraz Klub „Tygodnika Powszechnego”
w Lublinie w dniu 7 października 2021 roku o godz. 16.30 zapraszają na spotkanie:

ANGELA MERKEL – POLITYKA W IMIĘ CHRZEŚCIJAŃSKICH ZASAD

W 2005 roku Angela Merkel została kanclerzem Niemiec. Przez 16 lat ta córka  luterańskiego pastora była postrzegana jako jedna z najbardziej wpływowych osób w polityce niemieckiej, europejskiej oraz światowej.

Wraz z jej odejściem z Urzędu Kanclerskiego – po wrześniowych wyborach do Bundestagu – skończyła się pewna epoka. Fakt ten chcemy uczynić pretekstem do rozważenia wpływu jej religijnej formacji na polityczną działalność, poszukać powodów dla których cieszy się ogromnym zaufaniem nie tylko w Niemczech, a także spróbować odpowiedzieć na pytanie czy takiego polityka jak Angela Merkel powinniśmy Niemcom zazdrościć.

W rozmowie udział wezmą:

Klaus Bachmann – publicysta, politolog i historyk, specjalizujący się w problematyce z zakresu integracji europejskiej, sprawiedliwości w czasach transformacji, historii najnowszej Europy Środkowo-Wschodniej, a także ruchów totalitarnych. Profesor w Katedrze Studiów Społecznych SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie. Autor książki „Problem z Guliwerem. Dlaczego Niemcy stają się coraz większe, a Europa coraz mniejsza”, która ukaże się na przełomie września i października br.

Arkadiusz Stempin – historyk i politolog, specjalizujący się w najnowszej historii Niemiec. Profesor w Katedrze Konrada Adenauera Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz Uniwersytetu Alberta Ludwika we Fryburgu (Niemcy). Autor biografii „Angela Merkel. Cesarzowa Europy”, której drugie, uzupełnione wydanie ukazało się we wrześniu br.

Prowadzenie:

Wojciech Samoliński, Klub „Tygodnika Powszechnego” w Lublinie

Miejsce i czas spotkania:

Kościół ewangelicko-augsburski Św. Trójcy w Lublinie, czwartek 7 października godz. 16.30