Miejsce dla Winogradnika

Pierwszy pasyjny numer „Zwiastuna Ewangelickiego”.

W „Zwiastunie Ewangelickim” nr 4/2021 sporo tematyki pasyjnej. Autorzy zapraszają do refleksji, jak zrobić w swoim życiu miejsce dla Boga nie tylko w tym okresie roku kościelnego. Piszą o tym Iwona Holeksa, ks. Piotr Sztwiertnia i ks. Waldemar Gabryś, który zachęca: Pozwólmy działać Winogradnikowi, przecież jesteśmy winnicą Chrystusa.

Trwa czas pandemii. O tym, czego on nas uczy i jak wspomagać chorych na COVID-19 piszą bp Adrian Korczago i ks. Bogdan Wawrzeczko.

Z kolei bp Paweł Hause, bp Walter Jagucki, Henryk Dominik, ks. Jan Badura i ks. Ryszard Pieron zastanawiają się, jakiego zaangażowania wymaga od nas luterańska tożsamość.

W rubryce Zbliżenia Joanna Śliwka przybliża  życie chrześcijan w wyspiarskim państwie Vanuatu  i zachęca, aby inaczej niż zwykle, np. w  domach, uczestniczyć w Światowym Dniu Modlitwy 5 marca br. Ponadto w numerze informacje ze świata luterańskiego oraz dane Światowego Indeksu Prześladowań.

 

Zachęcamy do lektury w tradycyjnej formie papierowej, cyfrowej i na www.zwiastun.pl.

Zapraszamy do opłacenia prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego” na 2021 rok. W parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki