Modlitwa o Hongkong

Dzisiaj przychodzimy przed Twoje oblicze, prosząc Cię o błogosławieństwo dla naszych Braci i Sióstr w wierze, luteran i luteranek, którzy żyją w Hongkongu.

5 marca 2023 – modlitwa o Hongkong

Miłosierny Boże, Ty jesteś Bogiem całego świata i miłujesz wszystkich ludzi.
Dzisiaj przychodzimy przed Twoje oblicze, prosząc Cię o błogosławieństwo dla naszych Braci i Sióstr w wierze, luteran i luteranek, którzy żyją w Hongkongu.

Dziękujemy Ci za ich wiarę i za to, że wychowują swoje dzieci w duchu Ewangelii. Prosimy Cię, abyś błogosławił im w ich służbie, dając siłę i mądrość w głoszeniu Twojego Słowa i w niesieniu pomocy potrzebującym. Niech ich praca przynosi wiele dobrych owoców, a ich świadectwo przemawia do serc wielu ludzi.

Niech Duch Święty napełnia ich serca miłością i pokojem, aby w swoich trudach i radościach zawsze byli wierni Tobie.
Zanosimy te modlitwy przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela. Amen.

Sytuacja w Hongkongu

1 czerwca 1997 Hongkong – dawna kolonia brytyjska – powrócił do Chin jako specjalny region administracyjny ChRL. Jest to 9 pod względem wielkości port morski świata i jedno z centrów finansowych gospodarki globalnej.
W Hongkongu mieszka 7 grup językowych i etnicznych tworząc przeszło siedmiomilionową społeczność. Władze chińskie gwarantują mieszkańcom wolność wyznania religijnego. Zdecydowana większość wyznaje buddyzm, taoizm i konfucjanizm. Protestanci to niespełna pół miliona wiernych w ponad siedemdziesięciu denominacjach, działają tam cztery Kościoły należące do Światowej Federacji Luterańskiej.

Kościół Luterański Hongkongu i Makau liczy ponad 2300 wiernych w 9 parafiach.

Chiński-Reński Kościół Synodu Hongkongu liczy 14 tysięcy wiernych.

Ewangelicko-Luterański Kościół Hongkongu liczy 19 tysięcy wiernych w 6 dystryktach w 38 parafiach. Kościół prowadzi misję szkolna w Kambodży.

Misja Tsung Tsin w Hongkongu skupia ponad 12 tysięcy wiernych.