Modlitwa przyczynna dla dzieci

Na podstawie „Modlitwy przyczynnej w czasie rozprzestrzeniania się COVID-19„ opublikowanej przez Światową Federację Luterańską, ks. Marcin Rayss opracował wersję modlitwy przeznaczoną dla dzieci – do zmawiania wspólnie z Rodzicami.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy z całą rodziną, słowami prostymi i zrozumiałymi dla najmłodszych, którzy, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie zagrożenia, również odczuwają silny niepokój.

Wspólnie prośmy Wszechmogącego i Miłosiernego Boga, by nam błogosławił, w swej łasce wlał w nasze serca otuchę i pocieszenie i strzegł nas od wszelkiego złego.

MODLITWA PRZYCZYNNA

W CZASIE ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ COVID-19

WERSJA DLA DZIECI

Kochany Panie, Jezu, Ty jesteś naszym najlepszym Lekarzem. Potrafiłeś uzdrowić tak wielu ludzi, którzy Cię o to prosili. My też prosimy Cię, żebyś przyszedł nam z pomocą w tym trudnym czasie, kiedy z powodu groźnego wirusa musimy siedzieć w domu i nie możemy chodzić do przedszkola i szkoły.

Przez tego wirusa bardzo dużo osób na całym świecie ciężko zachorowało i czuje się bardzo źle z tego powodu. Tak wielu ludzi bardzo boi się, że zachoruje. Panie Jezu, my też się boimy, dlatego prosimy Cię, chroń nas przed zarażeniem i opiekuj się nami, bo tylko z Tobą możemy czuć się bezpiecznie!

Panie Jezu, pomóż uleczyć wszystkich chorych, spraw, aby poczuli się lepiej i mogli wrócić ze szpitala do domu. Pomóż naukowcom znaleźć jak najszybciej lekarstwo, daj mądrość ludziom, którzy szukają dla nas szczepionki.

Wspieraj Jezu wszystkich, którzy walczą z wirusem, którzy dbają o nasze zdrowie, dodaj sił przede wszystkim lekarzom i pielęgniarkom, którzy opiekują się chorymi.

Ochraniaj i pocieszaj wszystkich ludzi starszych, słabych, biednych, chorych samotnych i tych, którzy się smucą, bo z powodu choroby umarli ich bliscy. Miej w opiece nasze rodziny, chroń babcię i dziadka, rodziców, siostrę i brata, koleżanki i kolegów, opiekuj się naszym krajem, Kościołem i wszystkimi ludźmi na świecie.

Ufamy Tobie, Jezu, bo obiecałeś nam, że Ty będziesz z nami zawsze – w każdej sytuacji, a szczególnie gdy się boimy i jesteśmy w niebezpieczeństwie. Dlatego prosimy Cię, dodaj nam wszystkim odwagi. Potrzebujemy Cię Jezu, bo jesteś naszym Dobrym Pasterzem i tylko Ty możesz nas uratować.

Kochany Panie, Jezu, wysłuchaj naszej modlitwy i usłysz nasze wołanie. Amen.

 

Opracował: ks. Marcin Rayss