My i Kościół w świecie przemian

W nowym numerze Zwiastuna Ewangelickiego

„Zwiastunie Ewangelickim” 21/2023 Słowo Boże rozważają ks. Wiktoria Matloch oraz ks. Tomasz Wola.

„Czy tam, gdzie Bóg nas postawił, robimy użytek z naszego powołania?” – pyta ks. Michał Walukiewicz w rubryce Bóg i my.

Swoją służbę w diakonacie opisują s. Wanda Wieczorek oraz s. Helena Pinkas w cyklu Moje Eben-Ezer natomiast w rubryce Rozmowa w „Zwiastunie Ewangelickim” o wspólnocie na pograniczu szwajcarsko-włoskim opowiada ks. Carsten Gerdes.

Współczesność to szybkie i ciągłe zmiany w różnych dziedzinach życia. W tym kontekście o czekających nas i Kościół zmianach pisze ks. Ryszard Pieron, a z kolei o czasami przemilczanym temacie, jakim są pieniądze w Kościele przypomina ks. Bogdan Wawrzeczko.

Młodzi luteranie z Europy spotkali się w Polsce, aby rozmawiać o tym, jaki powinien być Kościół – pomysły, dyskusje i wnioski opisuje ks. Paweł Mikołajczyk w tekście Ewangelia w świecie ciągłych zmian w rubryce Zbliżenia.

„Zainspirowana fragmentem z Księgi Kaznodziei Salomona zaczęłam zastawiać się nad swoją bezradnością” – pisze ks. Małgorzata Gaś w rubryce Z moich doświadczeń. Ważne kwestie życia wiary poruszają też felietony Henryka Dominika oraz  Marty Arent.
Ponadto relacje z wydarzeń kościelnych, m.in. z wręczenia Nagrody Kościoła im. Królewny Anny Wazówny oraz jesiennych obrad Synodu Kościoła.

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty na rok 2024. W parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można czytać w formacie pdf i w pełni korzystać ze strony www.zwiastun.pl. Szczegółowe warunki prenumeraty w zakładce www.zwiastun.pl/sklep oraz www.zwiastun.pl/prenumerata-papierowa/.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki