Na bocianim grzbiecie

Ukazała się książka dk. Katarzyny Kowalskiej.

To prosta i urokliwa historia bocianiej rodziny, która przylatuje z Afryki do Polski i w pobliżu małego kościoła zakłada swoje gniazdo. I chociaż bociany raczej niewiele „mówią”, bo tylko klekoczą, a czasem cicho syczą, to w naszym opowiadaniu są bardzo gadatliwe, a do tego pogodne i towarzyskie.

Każdy rozdział książki składa się z dwóch części: przygody bocianów i ich przyjaciół oraz krótkiej refleksji związanej z codziennym życiem dziecka, która inspirowana jest konkretnym fragmentem biblijnym. Mali czytelnicy i czytelniczki znajdą tu też sporo wiadomości przyrodniczych na temat głównych bohaterów.

Autorką tekstu jest Katarzyna Kowalska, diakon i animator, z wykształcenia teolog, terapeuta zajęciowy, pedagog edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a prywatnie mama Samuela i Gabrysi. Książka –ilustrowana przez nastoletnią artystkę – powstała z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym, które uczą się czytać lub jako lektura do rodzinnego czytania.

Książka do nabycia w księgarni „Warto” https://www.warto.com.pl/…/podroz-na-bocianim-grzbiecie/

Dedykujemy ją najmłodszym czytelnikom i czytelniczkom z myślą i modlitwą, żeby każde dziecko mogło uczyć się zaufania do Boga i unosić się w życiu jak na skrzydłach!