Nabożeństwa w TVP 3

Niedziela, godz. 15.50 (harmonogram styczeń, luty 2021 r.)

Nabożeństwa – transmisje online i nagrania

Bładnice 9.00 link
Cieszyn 8.00, 10.00 link
Cisownica kazanie link
Chorzów 10.00 link
Drogomyśl 10.00 link
Gliwice 11.00 link
Golasowice 9.30 link
Goleszów link
Jastrzębie-Zdrój 9.30 link
Jaworze 10.00 link
Kraków 10.00 link
Łódź 10.00 link
Nowy Sącz 10.00 link
Opole 10.30 link
Poznań 10.00 link
Pszczyna 10.00 link
Skoczów 8.00 link
Rypin/Włocławek 9.00 link
Stare Bielsko audio 9.30 link
Sopot 9.30 link
Szczecin 10.00 link
Świdnica 10.00 link
Tychy 10:30 link
Ustroń 8.30 link
Warszawa kościół św. Trójcy 10.30 link
Warszawa kościół Wniebowstąpienia Pańskiego 10.00 link
Wisła 8.45 link
Wisła Czarne 8.45 link
Wisła Malinka 10.15 link
Wrocław 10.00 link 
Zabrze 10.30 link
Żory 10.00 link

Kościół w sieci

Szkółki niedzielne

Chrześcijańska Telewizja Internetowa (ChTI) link
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Goleszowie link
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Skoczowie link
Parafia Ewangelicko-Augsburska we Wrocławiu (raz w miesiącu) link

Godziny biblijne

  1. Wtorek, godz. 18.00

Temat: Dzieje Apostolskie
Prowadzenie: ks. Karol Macura, ks. Tomasz Bujok, Jarosław Mazur, Grzegorz Wacławik
Transmisja na żywo na kanale Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu link

  1. Wtorek,  godz. 18.20

Tytuł: Spotkanie Światłości – czytanie i rozważanie Ewangelii wg św. Jana
Prowadzenie: ks. Sławomir Sikora
Spotkanie na zoomie link
Meeting ID: 925 0026 8526
Passcode: 2zpqhC

  1. Wtorek, godz. 19.00

Studium biblijne z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Łodzi:
1. wtorek miesiąca – Spotkanie z Pismem (Ew. Mateusza rozdział po rozdziale)
3. wtorek miesiąca – #studiumbiblijnewczasachzarazy (analiza wybranej historii biblijnej
Prowadzenie: ks. Michał Makula, ks. Arkadiusz Raszka

  1. Środa, godz. 17.15
    Temat: Wykład dotyczący kolejnych fragmentów Ewangelia wg św. Łukasza z uwzględnieniem zwyczajów i zasad panujących w czasach Jezusa z Nazaretu.
    Prowadzenie: ks. Wojciech Pracki
    Transmisja na żywo na profilu facebookowym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu.
  2. Czwartek, godz. 17.00

Spotkania biblijne z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie
Prowadzenie: ks. dr Dariusz Chwastek, Grzegorz Fryda
Spotkania w aplikacji ZOOM link do najbliższego spotkania

  1. Sobota, godz. 18:00 (raz w miesiącu)
    Spotkania biblijne z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jastrzębiu-Zdroju
    Spotkania w aplikacji ZOOM link

Wykłady

  1. Historie wybrane – ChTI link
  2. Interaktywny Cotygodniowy wykład biblijny – od grudnia ChTI link
  3. Dla zainteresowanych ewangelicyzmem
    Ostatni wtorek miesiąca, godz. 19.00
    Parafia Ewangelicko-Augsburska w Łodzi
    Prowadzenie: ks. Michał Makula, ks. Arkadiusz Raszka
    Spotkanie na zoomie link
  1. Spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem
    Środa, godz. 18.00
    Parafia Ewangelicko-Augsburska Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie
    Prowadzenie: ks. dr Dariusz Chwastek
    Spotkania na zoomie link do wydarzenia na Facebooku

Rozważania

  1. Codziennik biblijny – ChTI link
  2. Poranek ze Słowem Bożym – Podcasty Luterańskie
    Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie
    poniedziałek-sobota, godz.: 9.00, niedziela, godz. 16.00
    Soundcloud link
  3. Podcast Z Bożego Słowa – ChTI
    Audiobooki, wybrane audycje, wykłady i kazania publikowane w formie podcastów link
  4.  Wieczorne rozważanie
    Codziennie, godz. 18.00
    Prowadzenie: ks. Bogusław Cichy
    Publikacja na profilu facebookowym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Chorzowie link oraz YT link

Dla młodych

  1. Wtorek, godz. 17.30
    Spotkanie młodzieżowe w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie  link 
    Zapisy: warszawa-trojca-mlodziez@luteranie.pl
  2. Czwartek, godz. 20.00
    Spotkania studenckie w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie link 
    Zapisy: warszawa-trojca-studenci@luteranie.pl
  3. Piątek, godz. 18.00 – Zoom młodzieżowy – Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie
    W każdy piątek o godzinie 18:00 parafia w Cieszynie organizuje zooma młodzieżowego.
    W programie słowo oraz różne gry i zabawy interaktywne. link
  4. Sobota, godz. 18.00 – Młonline – Parafia Ewangelicko-Augsburska w Skoczowie
    Co dwa tygodnie Młodzieżówka transmitowane online.
    link1, link2
  5. 29 listopada, 6, 13, 20 grudnia o 18.00
    Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza na Dobry adwent #młodzi, czyli cztery sześćdziesięciominutowe, młodzieżowe wieczory adwentowe. W programie muzyka, słowo, modlitwa, przepis na świąteczne menu, pomysł na prezent.
    Linki: link1 oraz fb: link2Tematy:
    29.11 – Idzie!
    06.12 – Wyprostuj się!
    13.12 – Przygotuj się!
    20.12 – Ciesz się!

Adwentowe

Adwentowe wieczory 3×45 na żywo

Terminy: 2, 9 i 16 grudnia.
Godzina: 19:00
Zapraszamy na transmisję – na żywo, z kościoła Zbawiciela w Gliwicach link

Rekolekcje Adwentowe z Łodzi

11-12 grudnia, godz. 18:00
Prowadzenie: ks. Dariusz Dawid
Spotkanie na zoomie link

Rekolekcje Adwentowe z Zielonej Góry – Trudny Adwent
2, 9, 16, 23 grudnia (środa) godz. 17.00
Spotkanie na FB parafii link

Adwentowe Modlitwy Wieczorne z Cieszyna
Codzienniegodz. 18.00
Transmisja na żywo link

Kalendarz Adwentowy
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tychach przez cały Adwent będzie publikować kalendarz: DZIECIĘCY ADWENT. Każdego dnia na stronie: http://www.luteranie.tychy.pl/ oraz na stronie parafialnego facebooka pojawiać się będą materiały do pobrania i wydrukowania. Zawsze będzie to skarpeta z numerem dnia adwentu. Można będzie ją wyciąć i przyczepiać do rozpiętego sznurka. Powstawać wtedy będzie kalendarz adwentowy. Oprócz tego będą: krzyżówki, rebusy, łamigłówki, słuchowiska, przepisy na pyszności i prace plastyczne. Kalendarz i materiały pomogą dzieciom zrozumieć prawdziwy sens zbliżających się świąt. link

Z Biblią na co dzień

Wybrane teksty biblijne na każdy dzień oraz intencje modlitewne

Strona internetowa: https://biblianacodzien.pl

Do pobrania również aplikacja na Android i iOS

Materiały graficzne do pobrania