Nowości Wydawnictwa Augustana

W sprzedaży ukazały się Kalendarz ewangelicki i Z Biblią na co dzień.

Z Biblią na co dzień to wyjątkowa książka, która ukazuje się w Polsce od 45 lat i prowadzi czytelników przez 52 tygodnie, 365 dni ze Słowem Bożym.

„Taka lektura nigdy nie jest nudna i przewidywalna. Co prawda święta będą wciąż na swoim miejscu, ale co przyniosą i jak przemówi do nas Słowo, to się dopiero okaże. Chociaż wiem, jakie są końcowe wersety ostatniego dnia nadchodzącego roku, to zupełnie nie mam pojęcia, co będą one oznaczać dla Ciebie, Drogi Czytelniku. Do jakich przemyśleń Cię zachęcą, jakie wzbudzą emocje, wobec jakich decyzji postawią. Z całą pewnością nie pozostawią obojętnymi, bo taka jest natura Słowa Bożego” – napisał we wstępie ks. Adam Malina.

Więcej o historii ukazywania się książki można przeczytać na stronie www.biblianacodzien.pl

Kalendarz Ewangelicki ukazuje się w tym roku po raz pierwszy częściowo w kolorze. W roczniku czytelnicy znajdą:

– kalendarium w nowej odsłonie – z prezentacją wybranych kościołów z różnych diecezji;

– podsumowujące spojrzenie na zaangażowanie społeczne, edukacyjne, polityczne i wojskowe ewangelików w drodze do niepodległości Polski;

– spojrzenie na ekumeniczne zaangażowanie w edukację oraz sprawy społeczne;

– spis adresowy trzech Kościołów – Ewangelicko-Augsburskiego, Ewangelicko-Reformowanego, Ewangelicko-Metodystycznego

Jak co roku biskup Kościoła Jerzy Samiec podsumowuje ostatnie 12 miesięcy i przedstawia plany na kolejne miesiące.

Przyszły rok – 2019 – został ogłoszony w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Rokiem troski o stworzenie. W „Kalendarzu Ewangelickim 2019” czytelnicy znajdą więc teksty związane z ewangelickim rozumieniem opieki nad Bożym stworzeniem w obliczu kryzysu ekologicznego i klimatycznego.

Ks. Adam Malinaw tekście Świat Bożym darem przypomina, że „w naszym stosunku do przyrody wyraża się szacunek do Boga stworzyciela”.

Tomasz Beczała tłumaczy, czym jest bioróżnorodność i dlaczego tak wiele zależy od nas samych.

„Człowiek jest stworzony na podobieństwo Boże, a przez to zobowiązany do troski o inne istoty” – to jeden z powodów dla których chrześcijanie powinni dbać o otaczający nas świat. Więcej powodów przedstawia w swoim tekście bp Marcin Hintz.
Publikację można kupić w parafiach ewangelickich oraz w księgarni Augustana https://ksiegarnia.augustana.pl/kosciol-ewangelicki/357-kalendarz-ewangelicki-2019.html