O przeszłości i teraźniejszości

Piszą autorzy „Zwiastuna Ewangelickiego”.

Ukazał się nowy, wrześniowy „Zwiastun Ewangelicki” 17/2023, a w nim m.in.:

– rozmyślania ks. Roberta Augustyna, ks. Oskara Wilda;

  o tym, jak pielęgnować dobre myśl, a zaniechać złych, pisze ks. Tymoteusz Bujok;

  na pytanie Co to znaczy, że modlitwa jest powszechna? – odpowiada ks. Bogdan Wawrzeczko;

   w cyklu Moje Eben-Ezer, z okazji 100 rocznicy powstania żeńskiego diakonatu w Dzięgielowie, kolejne siostry diakonise – Ewa Cieślar i Anna Kurreck – dzielą się swoimi wspomnieniami; 

– o tym, kto miał namalować obraz ołtarzowy do krakowskiego kościoła i jaki był efekt zabiegów  parafialnych radnych, pisze Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska;

– spotkaniom biblijnych postaci z Bogiem – tu Józefowi, opiekunowi małego Jezusa – przygląda się Marta Arent;

– historię zapomnianej leśnej ambony i niezłomnych ewangelików z Rozumic na Opolszczyźnie odkrywa przed czytelnikami Dariusz Wantulok.

Ponadto rozmowa z przedstawicielką Kościoła luterańskiego w Argentynie oraz felietony Henryka Dominika i ks. Piotra Gasia na bieżące tematy, a także relacje z trzech wakacyjnych spotkań ewangelizacyjnych – w  Zelowie, Karpaczu i Mrągowie. 

I kolejna porcja zdjęć tegorocznych konfirmantów. 

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty. W parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można czytać w formacie pdf i w pełni korzystać ze strony www.zwiastun.pl. Szczegółowe warunki prenumeraty w zakładce www.zwiastun.pl/sklep oraz www.zwiastun.pl/prenumerata-papierowa/.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki