Oczekiwanie i trudne pytania

Nowy, adwentowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 23/2021 przede wszystkim zachęca do zastanowienia się nad tym, jak oczekujemy na przyjście Pana.

Niech ten adwent będzie dla nas czasem refleksji nad jakością naszej wiary, ponieważ jest ona świadectwem dla innych – pisze dk. Katarzyna Rudkowska, a wtóruje jej ks. Oskar Wild: nie mamy być tylko poruszeni przez Słowo Boże, ale jesteśmy przez Boga zobowiązani do aktywnego działania. Z kolei ks. Paweł Meler przypomina, że adwent to czas zadawania trudnych pytań, czas oczekiwania oraz przemyślenia naszych oczekiwań.

Również stali felietoniści podejmują adwentowe tematy. Bp Marian Niemiec poddaje krytycznej analizie świąteczne zwyczaje, w tym przesadnią obfitość prezentów, a Henryk Dominik wskazuje na  potrzebę kierowania się Ewangelią w codziennym życiu, bo tylko to może dać nam oczekiwany Boży pokój.

O moralnych zobowiązaniach wobec Bożego świata i Jego stworzenia piszą Zuzanna Welman i Joshua Hanson, uczestnicy młodzieżowej delegacji Światowej Federacji Luterańskiej na szczyt klimatyczny COP 26 w Glasgow.

Do namysłu nad służbą kobiet – duchownych w Kościele luterańskim w Polsce zaprasza dk. Halina Radacz, przewodnicząca synodalnej komisji ds. kobiet, z którą rozmawia Magdalena Legendź.

W rubryce Zbliżenia Izabela Główka-Sokołowska opisuje sposoby wspierania migrantów w parafii w Koszalinie w ramach projektu Gościnny Kościół. Bierzemy przykład z miłosiernego Samarytanina, który pomagał rannemu bezwarunkowo, bez względu na jego religię – pisze autorka. O pomocy dla uchodźców organizowanej m.in. przez Diakonię Polską oraz przez parafie i Kościoły w Polsce i na świecie można też przeczytać w rubryce Wydarzenia.

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty. Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można czytać w formacie pdf i w pełni korzystać ze strony www.zwiastun.pl.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki