Odpowiedzialność to nasza odpowiedź

Przekonują  autorzy nowego „Zwiastuna Ewangelickiego”.

Pierwszy listopadowy numer „Zwiastuna Ewangelickiego” 21/2020 przynosi rozważania o szeroko pojętej odpowiedzialności. W kontekście kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości piszą na ten temat ks. Marcin Konieczny oraz ks. Jan Badura. O tym, jak odpowiedzialność przejawia się w codziennym życiu pisze z kolei ks. Zbigniew Obracaj oraz ks. Tymoteusz Bujok, który stawia ważne pytanie: Ewangelia jest odpowiedzią Boga na zepsucie świata. Jaka jest nasza odpowiedź na Ewangelię?

Z tym tematem wiążą się też teksty odnoszące się do wydarzeń związanych ze społecznym protestem wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października br. Wśród ewangelickich głosów  przypomniano m.in. oświadczenie Kościoła w sprawie ochrony życia z 1991 roku oraz  bieżącą wypowiedź bpa Jerzego Samca z jego bloga. Temat podsumowuje ks. Ryszard Pieron: Bóg w swej miłości dał nam wolną wolę (…) i towarzyszy nam w każdej trudnej decyzji.

Ponadto z Marzeną Stawiak z parafii w Jaworze  o aktywnym życiu triatlonistki rozmawia Filip Jaworski, a dziedzictwo ewangelickiego rodu Fibigerów z Kalisza, twórców znakomitych fortepianów i pianin, opisuje Magdalena Legendź. 

W rubryce wydarzenia m.in. pożegnania zmarłych duchownych: ks. Emila Gajdacza i ks. Mariusza Wernera oraz relacja z ekumenicznej aktywności w Lublinie.

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty. Wydanie papierowe w parafiach można zaprenumerować od dowolnego miesiąca. 

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki