Ogólnopolskie wczasy dla rodzin w Sorkwitach

Mazurskie Sorkwity gościły sześćdziesięcioro uczestników ogólnopolskich wczasów dla rodzin.

09.08.2019

W porannych dyskusjach uczestnicy rozmawiali o poszczególnych fragmentach 13 rozdziału I Listu do Koryntian, zastanawiając się nad tym najbardziej znanym biblijnym opisem tego, czym jest miłości. Wieczorem bp Jerzy Samiec dawał impulsy do wgłębienia się w tematykę dotyczącą modlitwy oraz zachęcał słuchaczy do rozwoju życia modlitewnego na co dzień.

Tegoroczna pogoda sprawiała, że wielką popularnością cieszył się wypoczynek nad jeziorem i plażowanie. Odbył się także spływ Krutynią, zwiedzano okoliczne atrakcyjne miejsca.  Nie zabrakło również wspólnego śpiewu przy gitarze. Ci, którzy byli w Sorkwitach po raz pierwszy, zostali pasowani na obozowicza zgodnie z miejscową tradycją.

– Spędziliśmy dziewięć dni czując się ze sobą doskonale, poznając się wzajemnie, będąc z różnych parafii wiele rozmawialiśmy o współczesnych problemach i o Naszym Kościele. Cudowne mazurskie plenery i poczucie wspólnoty pozwoliło nam i naszym dzieciom wspaniale wypocząć  w gronie współwyznawców – podsumowała jedna z uczestniczek tego rodzinnego spotkania.

Organizacji wczasów „pod sorkwickim aniołem” podjęli się Beata i Arnoldiusz Parot, a o duchowe inspiracje wspólnych refleksji nad Bożym Słowem dbali Beata Michałek i bp Jerzy Samiec.

Tegoroczne wczasy odbyły się w pierwszym tygodniu sierpnia br. (1-9.08.2019)

za:bik.luteranie.pl