Potrzebujemy Bożej pomocy

Powielkanocne tematy „Zwiastuna Ewangelickiego”

 

Nowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 9/2022 w radosne, powielkanocne dni zachęca do szukania Boga i chwalenia Go. Każdego dnia znajdujmy powody do radości i wdzięczności Bogu. W zgiełku świata wsłuchajmy się w melodię Jego głosu – piszą ks. Oskar Wild i ks. Zbigniew Obracaj. Szukajmy Go nie z nosem przy ziemi, ale podnosząc wzrok ku niebu – wskazuje bp Marian Niemiec.

Najlepsze, co może nas spotkać, to bycie zależnymi od Boga – pisze Iwona Holeksa, zapraszając do refleksji nad dobrem, złem i umiejętnością odróżniania jednego od drugiego. Będzie nam wtedy łatwiej nie ustawać w dążeniu do Bożego pokoju, do czego nakłania Henryk Dominik. Usiłujemy odnaleźć się między pokojem a tym, co jest jego zaprzeczeniem – zauważa ks. Piotr Gaś proponując, by odwoływać się w działaniu do słów Jezusa. Podobnie uważa ks. Ryszard Pieron pisząc: wszyscy potrzebujemy pomocy i dodaje – Wielkanoc wzmacnia wiarę, że po bólu i śmierci jest życie.

Ponadto w numerze druga część tekstu Magdaleny Legendź o absolwentkach Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, których życiowe drogi w różny sposób związane są z Kościołem.

Z kolei opisanym szeroko wydarzeniem jest jubileusz 30 lat Augustany – wydawnictwa i drukarni – na Bielskim Syjonie. O współczesności i przeszłości, osiągnięciach i nowych wyzwaniach mówią ks. Jerzy Below i Korneliusz Glajcar  w rozmowie z ks. Piotrem Sztwiertnią.

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty. Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można czytać w formacie pdf i w pełni korzystać ze strony www.zwiastun.pl.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki