Rusza akcja 7 tygodni bez

Już po raz 13. (od 2007 r.), Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko Augburskiego w Polsce zachęca wszystkich, którzy chcą, potrzebują i myślą o zmianach w swoim życiu do udziału w akcji. „7 tygodni bez”.

06.03.2019

Organizatorzy zachęcają, by w ciągu tych prawie 7 tygodni (46 dni) Czasu Pasyjnego zmienić przyzwyczajenia i nawyki w relacjach z innymi i Bogiem, zrezygnować z czegoś, by otworzyć się na nowe.

W tym roku akcja podejmuje bardzo aktualny temat. W dobie szerzenia się mowy nienawiści w przestrzeni publicznej, przy akompaniamencie wirtualnego hejtu, w czas powszechnego, całkiem „realnego” plotkowania, krytykowania, obmowy organizatorzy proponują, by przeżyć „Siedem Tygodni Bez Złych Słów”.
Na stronie akcji czytamy:

 

Przyznajmy, że mamy swój udział w wypowiadaniu niepotrzebnych, zbyt krytycznych, nieraz krzywdzących słów. Zrezygnujmy z nich.

W to miejsce wprowadźmy słowa, które budują, leczą. Są takie. Słowa pociechy, pochwały, wdzięczności.

Dlatego czas pasyjny może przynieść „Siedem Tygodni Z Dobrym Słowem”.

Inspiracją mogą być biblijne myśli: „Łagodny język jest drzewem życia, lecz jego przewrotność powoduje zmartwienie serca” (Prz 15,4).

Miłe słowa są jak plaster miodu, słodyczą dla duszy i lekarstwem dla ciała” (Prz 16,24).

Podobnych myśli jest w Księdze Przypowieści… właśnie, ile? Dziesiątki, setki? Spróbujmy je odszukać i… nauczmy się choć kilku na pamięć, weźmy je sobie do serca.

I jeszcze coś, co może nas dodatkowo zmotywować: Francis Schaeffer stwierdził, że aby dokonać sprawiedliwego osądu życia każdego z nas, wystarczyłoby zawiesić nam na szyi rejestrator dźwięku i na podstawie słów, które wypowiadamy, oceniając innych, dokonać surowego potępienia nas samych. Warto się nad tym zastanowić.

Organizatorzy zachęcają do włączenia się do akcji od środy 6 marca. „7 tygodni bez” kończy się w Wielką Sobotę, 20 kwietnia.

Przez cały Czas Pasyjny na stronie akcji będą ukazywać się modlitwy, materiały tekstowe i dźwiękowe. Zapraszamy na stronę akcji.