Sorkwickie reminiscencje

Już po raz ósmy odbyły się wczasy dla rodzin w Sorkwitach.

Kolejny raz, w pierwszym tygodniu sierpnia, blisko sześćdziesiąt osób uczestniczyło w rodzinnym wypoczynku na Mazurach. „Wczasy pod sorkwickim aniołem” były czasem odpoczynku, spotkań, zwiedzania i wspólnych rozmów. Organizacji wczasów podjęli się Beata Michałek i bp Jerzy Samiec oraz Beata i Arnoldiusz Parot.

Tematy porannych spotkań poświęcone były tożsamości w różnych aspektach. W zagadnienie wprowadzała, a także dawała impulsy do rozmyślań Beata Michałek. Dzieci w tym czasie spotykały się na zajęciach biblijnych, podczas których poznawały historię o czworakiej roli. Realizowany był cykl zajęć „Plantacja arbuzów” – dzieci poznawały naukę Jezusa na temat duchowego wzrostu, a na zajęciach plastycznych stworzyły „prawdziwą plantację arbuzów”.

W czasie wieczornych spotkań w kościele bp Jerzy Samiec przybliżał postać starotestamentowego Dawida. Jedno z nich miało miejsce w kościele ewangelickim w Mikołajkach. Wtedy też odbyło się spotkanie z proboszczem ks. Bogusławem Juroszkiem.

Sorkwickie wczasy wypełnione były plażowaniem i odpoczynkiem. Nie zabrakło zwiedzania okolicznych atrakcji: Muzeum Mazurskiego w Owczarni, kościoła w Ukcie, dworku w Jełmuniu, miasteczka Reszel, pałacu w Łężanach W kalendarz sorkwickich wczasów wpisany jest również spływ Krutynią, w tym roku na odcinku Ukta – Nowy Most.

Wiele atrakcji było inspirowanych i prowadzonych przez samych uczestników wczasów: poranna gimnastyka na molo, ranne przejażdżki rowerowe, nording walking, wieczorne kino w stodole. W niezwykle ciepłej atmosferze koncert autorski zagrała Katarzyna Kupiec (vocal & gitara)

Wspólny wypoczynek był okazją do poznania osób z różnych miejscowości i parafii. Zróżnicowanie stało się źródłem bogactwa doświadczeń, nauką działania na rzecz swoich zborów oraz okazją do rozmów na tematy nurtujące współcześnie ludzi wierzących. Doświadczenie społeczności z innymi i z Chrystusem miało szczególną wartość w trudnym okresie pandemii.

źródło: bik.luteranie.pl