Spotkanie młodych luteran RESHAPE, REFORM

Zapraszamy na fajne międzynarodowe spotkanie młodych luteran.

Zapraszamy na fajne międzynarodowe spotkanie młodych luteran RESHAPE, REFORM w dniach 4-11 września podczas którego będzie można porozmawiać o szukaniu kształtu dla swojej duchowości w ciągle zmieniającym się świecie.

————————————————

Być albo nie być, oto jest pytanie – zapytał Hamlet. Może jednak ważniejszym pytaniem jest „jak być”? Odnalezienie odpowiedzi jest trudne w czasach wielkich zmian, wyzwań związanych ze zmianami klimatu, rozwojem technologii czy narastającymi nierównościami. Jak do tego wszystkiego dołączyć naszą wiarę, która ma swoje korzenie w czasach, gdy religijność pełniła zupełnie inną rolę?

Wszyscy na te pytania musimy odpowiadać – i odpowiadamy w praktyce naszego życia.

Skorzystajmy więc z naszych wspólnych doświadczeń. Spotkajmy się by o naszych spostrzeżeniach i nadziejach wspólnie podyskutować.

Zapraszamy na spotkanie młodych ludzi w wieku 19-30 z różnych Kościołów luterańskich z Europy środkowej, by wspólnie zastanawiać się nad tym jak odnaleźć się w ponowoczesności. Termin naszego wydarzenia to 4-11 września 2023 i podczas niego odwiedzimy Wrocław, Krzyżową i Kraków.

Spotkanie będzie towarzyszyło Trzynastemu Zgromadzeniu Ogólnemu ŚFL, odbywającemu się w Krakowie (13-18.09). Będziemy mieli okazję odwiedzić Kraków przed Zgromadzeniem i porozmawiać z osobami zaangażowanymi w działalność ŚFL. To unikalna okazja do spojrzenia za kulisy działalności organizacji zrzeszającej Kościoły z różnorodnej, wielokulturowej, wieloetnicznej rodziny luterańskiej.

Ramami naszych rozważań będzie hasło Zgromadzenia Ogólnego ŚFL „Jedno Ciało. Jeden Duch. Jedna nadzieja” w odniesieniu do koncepcji płynnej nowoczesności Zygmunta Baumana.

Hasło „Jedno Ciało. Jeden Duch. Jedna nadzieja” podkreśla niezmienny fundament jaki mamy w Chrystusie, który łączy pomimo wszelkich różnic.
Płynna nowoczesność to termin odnoszący się do pewnych charakterystycznych cech współczesności – indywidualizacji, przeniesienia odpowiedzialności z grupy na jednostkę, nieadekwatności tradycyjnych instytucji i wynikającej z tego wszystkiego ciągłej zmienności i niepewności.

Podstawowe informacje: 

dla kogo – luteranie i luteranki w wieku od 18 do 30 lat;

kiedy – 4-11 września

gdzie – Wrocław, Krzyżowa, Kraków

język – angielski

kosztu udziału – 50 euro

jak się zgłosić lub zapytać o szczegóły – napisać na pawel.mikolajczyk@luteranie.pl lub marta.zachraj@luteranie.pl

Jak odnaleźć znaczenie niezmiennego fundamentu w ciągle zmieniającym się świecie? Weź udział w tym projekcie i poszukaj odpowiedzi razem z nami!

Spotkanie organizowane przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Rzeczypospolitej Polskiej przy wsparciu finansowym Martin Luther Bund, Vereinigte Evangelisch-Lutherische Kirche Deutschlands (VELKD) jako wydarzenie towarzyszące Trzynastemu Zgromadzeniu Ogólnemu Światowej Federacji Luterańskiej