Świąteczni, czyli radośni i zadumani

Ukazał się świąteczny numer „Zwiastuna Ewangelickiego”.

Całe życie czekać na Zbawiciela i przegapić jego narodziny – to tragedia! – pisze w świątecznym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” 24/2019 ks. Paweł Meler. On się narodził i zaprasza: do nawrócenia, jak przypomina bp Jan Szarek i do wolności, jak wskazuje ks. Grzegorz Giemza.

Świątecznych tematów i refleksji nie brak w tekstach felietonistów: Henryka Dominika, Bogdana Zelera i bpa Mariana Niemca, który stawia ważne pytanie: Czy to tylko rodzinne święta?

Świąteczny zapach lasu nie tylko w kontekście choinek, ale również Roku troski o stworzenie przybliża Tomasz Beczała. Natomiast przejawy troski o Boży świat widoczne w działaniach w ewangelickich parafii opisuje Magdalena Legendź.

W świąteczne klimaty wpisuje się też opowiadanie Lidii Czyż pt. Jak robiłem za wielbłąda.

W rubryce Wydarzenia  relacja z wizyty Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego na terenie Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i jego ważnych, inspirujących obie strony rozmów z ewangelikami zaangażowanymi w działalność kościelną, samorządową i społeczną.

Zachęcamy do lektury i prenumeraty. Warunki otrzymywania pisma w 2020 roku na stronie 28 w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl.  Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można otrzymywać e-mailem – w formacie pdf.