Trwa Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

W sobotę 29 czerwca ruszył jubileuszowy, 70. Tydzień Ewangelizacyjny (TE)  w Dzięgielowie pod hasłem „Pokój z widokiem” nawiązującym do słów psalmu 34: „Szukaj pokoju i dąż do niego”.

02.07.2019

Głównym punktem programu każdego dnia będzie spotkanie ewangelizacyjne o godz. 17.00. Tegorocznymimówcami (ekumenicznymi, z 4. Kościołów) będą: ks. Leszek Czyż, ks. Piotr Gąsiorowski, ks. Tomasz Pieczko, prof. Piotr Lorek, pastor Leszek Mocha.

Równolegle do programu dla dorosłych o 17.00 rozpoczynać się będą spotkania dla dzieciw dwóch grupach wiekowych i spotkania dla nastolatków #młodzi.

Wykłady biblijne„Lekcje Salomona, króla pokoju” od 1-6 lipca o godz. 11.00 poprowadzi Tim Hinrichs z USA.

Program dla dzieci od 1-6 lipca o 11.00 rozpoczynać się będzie od spektaklu Teatru dla Dzieci i Młodzieży Eden, potem zajęcia z dziećmi poprowadzą pedagodzyi wolontariusze.Organizatorzy przygotowali też miejsca dla rodziców z małymi dziećmi (do przewijania, karmienia czy podgrzania posiłku).

Na gości czekać będą specjalnie przygotowane miejsca parkingowe wraz z obsługą techniczną. Miasteczko namiotowe przy ulicy Misyjnej w Dzięgielowie zaprasza również do własnej księgarni i kawiarni.

W pierwszym dniu TE czyli w sobotę 30 czerwca o 17.00 pierwsze spotkanie ewangelizacyjne poprowadził ks. Leszek Czyż, a o 20.30 koncertował będzie „Kraków Gospel Choir”. ”

W czasie niedzielnego nabożeństwa 30 czerwca o 10.00  kazanie wygłosił Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. Jerzy Samiec. W ramach „Rodzinnej niedzieli” o 14.00 wystąpili uczestnicy „Warsztatów Muzycznych dla Dzieci „Wisła 2019”, od 15.00 czynna była strefa dzieci i strefa gier. Dla młodzieży i dorosłych o 15.00 rozpoczęły się spotkania seminaryjne (5 tematów do wyboru każdego dnia).

W sobotę 6 lipca o godz. 14.00 wykład „Porozumienie i jedność w sercu Europy” wygłosi europoseł, prof. Jerzy Buzek.Wieczorem o 20.30 w trakcie „Koncertu świadectw” swoimi przeżyciami podzielą się uczestnicy z różnych okresów siedemdziesięciolecia TE.

Niedzielne nabożeństwa o godz. 10.00, wykłady biblijne o 11.00 i spotkanie ewangelizacyjne o 17.00 będą transmitowane za pośrednictwem serwisu You Tube i stron internetowych Centrum Misji i Ewangelizacji, m.in.na www.te.cme.org.pl , gdzie znaleźć można też szczegółowy porogram TE.

Serdecznie zaprasza Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Dzięgielowie. 

zdj. Natalia Iskrzycka