Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie 2020

Gorąco zachęcamy do udziału w tym wyjątkowo dostępnym przedsięwzięciu.

Za nami drugi dzień Tygodnia Ewangelizacyjnego. W poniedziałkowy poranek ks. Bartosz Cieślar rozpoczął cykl wykładowy „Co Biblia mówi o wolności”. Podkreślił, że zostaliśmy stworzeni do wolności, ale nie potrafimy z tego daru korzystać.
Swój pierwszy program z cyklu „Wszystkie stworzenia Boże, duże i małe”, obejrzały dzieci.

Po południu, w czasie webinarium, czyli wirtualnego seminarium, ks. Marek Michalik podjął temat istoty i znaczenia chrztu, stawiając pytanie: „Dlaczego mamy nie chrzcić lub dlaczego mamy chrzcić swoje dzieci?” Aleksander Macha zaprosił odbiorców drugiego webinarium do wędrówki przez Księgę Genesis.

W czasie wieczornego spotkania ewangelizacyjnego ks. Tomasz Pieczko, proboszcz ewangelickiej parafii reformowanej w Zelowie, mówił o tym, że Bóg przeprowadza nas przez sytuacje kryzysowe, także po to, byśmy byli zdolni do oceny swoich własnych uczuć i myśli.
Opowieścią o przejściu przez zagrażający życiu kryzys zdrowotny podzieliła się Iza Śmieszek, podkreślając, że w najtrudniejszych chwilach sił dodawały jej słowa: „Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie!”/Prz 3,5/.

Dzisiaj, w trzecim dniu Tygodnia, poranek wypełni wykład ks. Bartosza Cieślara „Oczarowani swobodą – moje życie, moja sprawa” oraz programy dla dzieci „Wszystkie stworzenia Boże, duże i małe” (dla grupy wiekowej 3-6 lat) i „Wstań, idź i wołaj” (dla grupy wiekowej 7-11 lat).

Po południu webinaria poprowadzą: Aleksander Macha (kontynuacja studium Genesis) oraz dr Mateusz Jakubowski, który poruszy apologetyczny temat wiarygodności Pisma Świętego.

W czasie wieczornego spotkania ewangelizacyjnego ks. dr Piotr Gąsiorowski, pastor Ewangelicznego Kościoła Metodystycznego w Krakowie, mówić będzie o „największym dramacie jaki może przydarzyć się przyjaciołom, a tym bardziej małżeństwom i rodzinom”. Chodzi o brak szczerej, otwartej rozmowy. Mówca postawi też pytanie: „Czy Bóg potrzebuje rozmowy z nami?” Swoją historią, nawiązującą do sytuacji w której znajdujemy się z powodu pandemii podzieli się Adrian Kotas, lekarz, specjalista neurochirurg.

Wszystkie punkty programu transmitowane są na kanale YouTube TED: https://www.youtube.com/tydzienewangelizacyjny

Szczegóły programu znajdziesz: https://cme.org.pl/te/

Zaprasza Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. Wykorzystaj okazję on-line – bądź na TED w wyjątkowy sposób!

Tydzień daje impulsy do budowania lub odnowienia swojej relacji z Bogiem oraz kształtowania nowych i twórczych relacji z innymi.