Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

Zapraszamy na kolejny Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie.

Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie, małej miejscowości na Pogórzu Cieszyńskim, to otwarta impreza chrześcijańska adresowana do różnych grup i środowisk. Tworzony jest od ponad 70 lat z myślą o dzieciach, młodzieży, osobach dorosłych, seniorach i całych rodzinach. W tym roku odbędzie się od 7 do 10 lipca.

Na program składają się m.in.: spotkania dla młodzieży i dorosłych oraz dla dzieci (od 3 do 11 lat), seminaria i koncerty. Temat główny, który każdego roku jest specjalnie wybierany, dotyczy spraw, z jakimi mamy do czynienia na co dzień, ale zawsze osadzony jest w kontekście sensu i celu życia. W tym roku hasłem towarzyszącym jest: „Spotkajmy się” – po wszystkich obostrzeniach, zakazach, trudnościach – w końcu spotkajmy się, porozmawiajmy, miejmy czas na słuchanie, bycie ze sobą, bez pośpiechu i przymusu, tak po prostu, z ciekawością drugiej osoby, otwartością na nowe, inne, by poznawać siebie, innych i Boga.

Poszczególne punkty programu odbywają się głównie pod namiotami. Namiot główny pomieści prawie dwa tysiące osób, a alejka spacerowa między drzewami, łąka, kawiarenka plenerowa to szczególne miejsca do wypoczynku w ciągu dnia. W obsłudze Tygodnia pomaga nam duża grupa wolontariuszy i wolontariuszek, a w programie każdego dnia bierze udział kilka tysięcy osób, także poprzez transmisje online.

Jak będzie w tym roku? Co to będzie za spotkanie? Z niecierpliwością i otwartością czekamy na Ciebie, na Was i serdecznie wszystkich zapraszamy!

Organizatorzy
Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP
Strona imprezy: www.te.cme.org.pl