Uczmy się od Mistrza

Autorzy „Zwiastuna Ewangelickiego” zachęcają do stawiania pytań.

„Zwiastun Ewangelicki” 10/2021, który ukazał się na zakończenie półrocza Pana przynosi teksty związane z  tym okresem roku kościelnego. Do zadawania sobie pytań o to, jak mamy wypełniać misję powierzoną przez Jezusa, zachęcają: ks. Piotr Szarek, ks. Sebastian Olencki, ks. Marek Twardzik oraz ks. Sławomir Sikora, który pisze: Od Mistrza uczmy się mądrego słuchania i stawiania odważnych, otwierających pytań.

W rubryce Rok tożsamości luterańskiej ks. Bartłomiej Polok i ks. Bogusław Sebesta piszą o odpowiedzialności za Boże stworzenie, a prof. Janusz Małłek i Tomasz Bujok wskazują  na istotnie – w ich odczuciu – przejawy tej tożsamości.

O skandalicznym zniszczeniu dawnego ewangelickiego cmentarza w Nowej Wsi Ełckiej i traktowaniu luterańskiego dziedzictwa przez obcych i swoich pisze Magdalena Legendź w rubryce Zbliżenia.

Natomiast Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska relacjonuje 3. Ekumeniczne Dni Kościoła we Frankfurcie (Niemcy), które odbyły się w dużej części za pośrednictwem Internetu.

Ponadto drugi odcinek cyklu  W stronę uwolnienia, w którym ks. Bogdan Wawrzeczko wskazuje, jak  walczyć z różnymi uzależnieniami, czyli z grzechem. 

Zachęcamy do lektury w tradycyjnej formie papierowej, cyfrowej i na www.zwiastun.pl. 

Zapraszamy do opłacenia prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego” na 2021 rok. W parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. 

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki