Wielkanoc czy Wielki Piątek

Ten dylemat przypomina świąteczny „Zwiastun Ewangelicki”.

20.04.2019

Ewangelicy nie mogą świętować Wielkanocy, jeżeli w Wielki Piątek nie byli pod Chrystusowym krzyżem” – pisze w nowym „Zwiastunie Ewangelickim” 8/2019 bp Marian Niemiec. Z kolei ks. Leszek Czyż przypomina, że  Zmartwychwstały w Wielkanoc co roku na nowo pokazuje, jak krótkotrwały –  tylko na weekend – był tryumf Rzymian, szatana i śmierci. W wielkanocnym rozważaniu ks. Pior Szarek zachęca natomiast, żeby przy pustym grobie zadać sobie podstawowe pytania: Kim jestem? Kogo szukam?

Czy wiara w zmartwychwstanie jest bezpieczna? – z perspektywy służby na misyjnym statku Logos Hope pisze o tym Monika Byrtek.

Natomiast niedawne pasyjne muzyczne klimaty przywołuje rozmowa Bogusława Tondery z prezesem Polskiego Towarzystwa Bachowskiego Jackiem Berwaldtem.

W rubryce Rok troski o stworzenie Tomasz Beczała oraz diakon Urszula Śliwka wyjaśniają, dlaczego owca, baranek, kura i jajko kojarzą się nam z Wielkanocą. O budowniczym ewangelicyzmu na Śląsku Cieszyńskim ks. Teodorze Haseem pisze Łukasz Barański, a w rubryce Wydarzenia relacja z konferencji, która rozpoczęła proces przywracania pamięci o tej ważnej postaci XIX-wiecznego protestantyzmu. Ponadto stali felietoniści – Bogdan Zeler i Henryk Dominik oraz relacje z ekumenicznej kampanii Pro Christ.

Przypominamy, że czasopismo można zaprenumerować w parafiach od dowolnego miesiąca. Można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf – po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie. Warunki prenumeraty na www.zwiastun.pl w zakładce Prenumerata oraz w księgarni internetowej ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata