Wiosenna konferencja dla kobiet 2022

Hasło przewodnie konferencji to: WIELKIE RZECZY

2 kwietnia 2022  |  godz. 10.00-13.30

Dzięgielów  | Kościół Eben-Ezer  | ks. K. Kulisza 66

Zapraszają organizatorzy:

Centrum Misji i Ewangelizacji

Parafia Ewangelicka w Dzięgielowie

 

Wielkich rzeczy dokonał Pan z nami, przeto byliśmy weseli. Psalm 126,3

Mówczynie:

Agnieszka Laskowska-Hajewska – historyk, archiwista, bibliotekarz, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, pracownik Książnicy Cieszyńskiej. Zawodowo i prywatnie zajmuje się popularyzacją zagadnień historycznych z zakresu dziejów Śląska Cieszyńskiego, w tym historii protestantyzmu. Organizatorka wystaw, prelegentka oraz autorka tekstów dotyczących historii regionu. Swoje zainteresowania koncentruje na dziejach Reformacji, działalności parafii i jej duchownych. Szczególną uwagę poświęca zagadnieniu dziedzictwa piśmienniczego ewangelików.
Pochodzi z Zamościa. Obecnie wraz mężem Tomaszem oraz 8-letnią córką Hanią mieszka w Cieszynie. Z pasją oddaje się górskim wędrówkom. Jest także wielką miłośniczką kina i książek.
Temat: Wdzięczność i radość

Ilona Hajewska – sędzia w stanie spoczynku, mediator sądowy oraz autorka innowacyjnych programów tzw. wyzwań dla małżeństw. Od wielu lat prowadzi spotkania dla kobiet w siedmiu zborach na Śląsku Cieszyńskim. Jest mówczynią na konferencjach dla kobiet i autorką dwóch książek: „Obecność, w której trwam” (2018) oraz „Słowo dla siedmiu zborów” (2019), wydanych przez Wydawnictwo Warto.
Temat: Jedność i błogosławienie jedni drugich
Jeśli zapytasz ją, co lubi najbardziej, to odpowiedź będzie zawsze taka sama – pogłębianie wiedzy biblijnej, nie pomijając pomocy i szacunku dla ludzi, miłości do rodziny, a w szczególności dla kochanych wnuków. Swoje natchnienie czerpie z ulubionych wycieczek górskich.

Dorota Obracaj – teolog, pedagog, córka, żona, matka.
Duchowna luterańska, na co dzień służąca w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach. Katechetka uwielbiająca pracę z dziećmi oraz prace kreatywne, szukająca nowych możliwości nauczania i przekazywania dzieciom i młodzieży Dobrej Nowiny o Panu Jezusie. W wolnych chwilach lubi fotografowanie i podróżowanie, a także dobrą książkę i muzykę.
Temat: Rozważanie biblijne