Wizyta w Sycowie

Święto Epifanii z ukraińskimi rodzinami.

Parafianie z Sycowa wraz z ewangelickimi, ukraińskimi rodzinami z Charkowa i Łucka mieli możliwość obchodzić Święto Epifanii z Biskupem Kościoła ks. Jerzym Samcem i ks. Michaelem Martinem nadradcą Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Bawarii.

Po kazaniu wygłoszonym przez zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, uczestnicy nabożeństwa wsłuchiwali się w piękne kolędy ukraińskie wykonane przez małżeństwo z Charkowa: Lillię Kryvoruchko i Gennadyia Marynenko. W czasie nabożeństwa modlono się również w trzech językach (polskim, niemieckim i ukraińskim) o pokój w Ukrainie.

Po nabożeństwie, w sali parafialnej, zaproszeni goście, duchowni, przedstawiciele rady parafialnej i rodziny ukraińskie  mogli przy barszczu, czeburekach i pielmienach, przygotowanych przez ukraińskie kobiety, porozmawiać o życiu w Polsce, sytuacji w Ukrainie i niesieniu ludziom pomocy.

Parafia w Sycowie od początku wojny w Ukrainie angażuje się w pomoc osobom przybywającym z Ukrainy, zorganizowała również zbiórkę funduszy na przygotowanie transportu pomocy humanitarnej dla Charkowa i okolic.

tekst i zdjęcia: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sycowie