Wzmacnianie ducha oczekiwania

Numer przynosi teksty związane z oczekiwaniem pamiątki narodzin Zbawiciela oraz z dobrym spędzaniem tego czasu.

Czy jesteśmy wdzięczni za Mesjasza, zastanawia się ks. Eneasz Kowalski, natomiast bp Marian Niemiec stawia pytanie: O co chodzi w adwencie? Ks. Łukasz Gaś przypomina, że Bożonarodzeniowy adwent przypada raz w roku, ale Chrystus całe nasze życie uczynił adwentem. Adwent to Coś najważniejszego, uważa Henryk Dominik. 

Świąteczno-adwentowe dekoracje skłaniają z kolei do refleksji na temat tego, co wiemy o aniołach, czyli Bożych posłańcach – analizuje to ks. Andrzej Mendrok. 

Ograniczenia pandemii sprawiają, że w adwencie powinniśmy przygotować się na domowe, nabożeństwa, do czego zachęca Bronisław Sztuchlik. W związku z tym – i zarazem podsumowując całoroczny cykl artykułów – bp Marcin Hintz pisze o Kościele wolności w roku ograniczonej wolności.

Z kolei o rozwijającej się w czasach ograniczonych spotkań, ale też obchodzącej już siódmy rok istnienia Chrześcijańskiej Telewizji Internetowej piszą jej współtwórcy: ks. Andrzej Wójcik i ks. Jan Kurko. Ponadto piąta część zdjęć tegorocznych konfirmantów, którzy swoje uroczyste chwile  przeżywali dopiero jesienią.

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty. Wydanie papierowe w parafiach można zaprenumerować od dowolnego miesiąca. 

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki