Z Bogiem nie tylko na początku roku

Pierwszy numer „Zwiastuna Ewangelickiego” w 2021 roku.

Pierwszy tegoroczny „Zwiastun Ewangelicki” nr 1/2021 roku jest już w parafiach. Jego autorzy zapraszają do refleksji o tym, jak zaczynać nowy rok z Bogiem. Piszą o tym ks. Ryszard Pieron, Henryk Dominik i ks. Łukasz Gaś. U progu nowego roku warto poprawić swoją kondycję duchową – jak to zrobić, wskazuje ks. Tymoteusz Bujok

W rubryce Historia Magdalena Legendź przypomina sylwetkę młodzieżowego działacza Mieczysława Wolffa i jego młodzieńcze wiersze pisane m.in. z okazji nowego roku, a Rejnold Kuchn w rubryce Zbliżenia przybliża trudne wspólne losy Warmiaków i Mazurów.

W związku z ogłoszonym przez Synod Kościoła Rokiem tożsamości luterańskiej bp Marian Niemiec zachęca, by poznawać się wzajemnie i stale na nowo stawać się luteranami.

­Natomiast o tym, jak być miłosiernymi – zgodnie z biblijnym hasłem roku (Łk 6,36) – do czasu aż przeminie nieszczęście pandemii, pisze Lidia Czyż. Ponadto relacje z wydarzeń, których spora część właśnie z powodu koronawirusa odbywa się przez Internet.

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty. Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można czytać w formacie pdf i w pełni korzystać ze strony www.zwiastun.pl.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki