Zachęcanie i wysławianie

Czego potrzeba nam w Kościele? – piszą autorzy „Zwiastuna Ewangelickiego”.

Czy potrafimy radośnie wysławiać Boga?  pyta w nowym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 8/2021 ks. Krzysztof Śledziński. Nie jest to łatwe, gdy zamiast zachęcania jesteśmy tylko napominani – o czym pisze w rubryce Bóg i my ks. Leszek Czyż: Pełnego zachęty, krzepiącego podejścia potrzeba nam szczególnie w Kościele.

W Roku tożsamości luterańskiej w poświęconej temu zagadnieniu rubryce o różnych jej aspektach piszą ks. Paweł Mikołajczyk i Wanda Wróblewska. W kontekście Wieczerzy Pańskiej odnoszą się też do poczucia tożsamości Jerzy Sojka i Bronisław Sztuchlik.

W stałym cyklu kolejny nowy luteranin opisuje swoją drogę do ewangelickiego Kościoła, a doświadczeniami i refleksjami związanymi z COVID-19 dzieli się kolejny już autor, ks. Sławomir Sikora. Pandemiczna rzeczywistość zaowocowała w Radomiu interesującym projektem – chórzyści  nagrali słuchowisko dla dzieci o przygodach wiewiórki Rudzi. Pracę i radość wspólnego tworzenia opisuje autorka bajki diakon Katarzyna Rudkowska.

Ponadto stali autorzy: ks. Ryszard Pieron, który pisze o konwencji stambulskiej oraz felietoniści – Henryk Dominik i bp Marian Niemiec.

Zachęcamy do lektury w tradycyjnej formie papierowej, cyfrowej i na www.zwiastun.pl.

Korzystna formą jest prenumerata „Zwiastuna Ewangelickiego” na cały rok. W parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki