Zaufanie, radość i troska

Ukazał się 2 numer „Zwiastuna Ewangelickiego” w 2020 roku. To już 157 rok istnienia czasopisma.

W drugim tegorocznym numerze sporo miejsca poświęcono chrześcijańskiej radości i zaufaniu. Jeśli nasze oczekiwania są zbyt wygórowane, nie doświadczamy radości – pisze ks. Tymoteusz Bujok i daje 5 wskazówek, jak możemy nad radością pracować. W okresie Święta Epifanii okazujemy światu radość z objawienia boskości Jezusa. W parafiach świętowanie przybiera różne muzyczne formy, o czym pisze Magdalena Legendź w tekście pt. Zwiastowanie przez śpiewanie. Człowiek jest zadowolony i radosny, jeśli zaufa Bogu i zwiąże z Nim swoje życie – mówią o tym Mariola i Roman Fengerowie w rozmowie z Markiem Cieślarem. W ekumenicznym kontekście trwającego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan o zaufaniu pisze też bp Marian Niemiec.

W ogłoszonym przez Synod Kościoła Roku wolności chrześcijańskiej w rubryce pod takim tytułem bp Marcin Hinz wskazuje na różnice między wolnością od czegoś a wolnością do czegoś. Pełna wersja tekstu, którego lektura pozwala lepiej zrozumieć, na czym polega bycie ewangelikiem, znajduje się w „Kalendarzu Ewangelickim 2020”.

Chociaż zakończył się rok poświęcony Bożemu stworzeniu, nadal będziemy interesować się tym, co dzieje się z dziełem Boga. W rubryce Troska o Boży świat ks. Marcin Orawski, powołując się na słowa Jezusa zapisane w Mt 6,19-2, zachęca:Mniej niepotrzebnych rzeczy, mniej niepotrzebnego stresu, za to więcej przestrzeni do życia, więcej czasu na relacje z innymi.

Ponadto w numerze teksty Henryka Dominika (http://www.zwiastun.pl/zwiastun/numery/2020-01-26/mysli_znad_brzegu_22020_46453.pdf), Marty Haratyk oraz ks. Jana Badury, a także publikacja zdjęć młodych wykonawców ozdób choinkowych z masy porcelanowej zrobionych w ramach konkursu na ozdoby świąteczne ogłoszonego przez Wydawnictwo Augustana w książce Rodzinny adwent 2019.

Zachęcamy do lektury i prenumeraty. Warunki otrzymywania pisma w 2020 roku na ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata. Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można otrzymywać e-mailem – w formacie pdf.