Zjazd Młodych Dorosłych 20+

W Bytomiu Miechowicach odbył się Zjazd Młodych Dorosłych 20+

W dniach 1-3 kwietnia w Bytomiu Miechowicach odbył się Zjazd Młodych Dorosłych 20+ organizowany przez parafie w Gliwicach, Miechowicach oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Katowickiej. Zgłosiło się ponad 50 osób.

W piątkowy wieczór uczestnicy wzięli udział w quizie biblijnym, podczas którego mogli się lepiej poznać w mniejszych grupach. W sobotę można było wysłuchać wykładów ks. Jana Kurko na temat działania Ducha Świętego oraz pastorostwa Joanny i Andrzeja Wójcików, gdzie poruszona została tematyka małżeńska.

Następnie zorganizowano kilka warsztatów, gdzie do wyboru było kilka opcji. Wśród nich: robienie kul do kąpieli, warsztaty wokalne, układanie klocków LEGO oraz wizyta w miechowickim schronie. Popołudniu z kolei odbyło się spotkanie z Rhondą i Adamem Królami, bohaterami książki „Nic do oclenia”, podczas którego można było wysłuchać historii na temat przemytu Biblii do ZSRR.

Drugi dzień zjazdu zakończył się wieczorem uwielbienia, który był prowadzony przez zespół w składzie: Dominika Centner i Patrycja Kowalska – śpiew, Tomasz Marcol – piano, Jakub Cieślar – gitara. Swoimi przemyśleniami podzielił się z kolei ks. Mateusz Mendroch.

W niedzielę uczestnicy zjazdu wybrali się na nabożeństwo podczas którego nasz zjazdowy zespół zaśpiewał kilka pieśni. Bardzo dziękujemy proboszczom obu parafii oraz wszystkim zaangażowanym w pomoc w organizacji zjazdu.

tekst: Mikołaj Kotkowski
zdjęcia: Mateusz Adamus