Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca. Hbr 4,12

Dziękuję, że w miejscu, w którym jestem, mam dostęp do Twego Słowa. Dziękuję, że mogę czytać i poznawać Ciebie w swoim ojczystym języku. Dziękuję, że mówisz do mnie. Dziękuję, że Twoje Słowo jest żywe i w dzisiejszych czasach dotykasz ludzi, kiedy rozmawiam z nimi o Tobie. Dziękuję, że przez przykład postaci opisanych w Biblii tak wiele mogę się uczyć i mogę poznawać Ciebie. Dziękuję, że w swoim Słowie mówisz do mnie i kierujesz moim życiem. Dziękuję, że odpowiadasz na moje modlitwy. Dziękuję, że przenikasz mnie, znasz moje myśli, wiesz, co czuję i wskazujesz mi, jak żyć. Dziękuję, że kształtujesz mnie i badasz. Dziękuję, że dajesz się poznać. Ty znasz moją duszę, moje potrzeby i zamiary. Za to, że jesteś Bogiem żywym – dziękuję. Amen.

Modlitwa pochodzi z książki Modlitewnik kobiet, red. A. Błahut-Kowalczyk, K. Rudkowska, Wydawnictwo Warto, Dzięgielów 2015.

 

źródło