Ale mądrość, która jest z góry, jest przede wszystkim czysta, następnie miłująca pokój, łagodna, ustępliwa, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, nie stronnicza, nie obłudna. A owoc sprawiedliwości bywa zasiewany w pokoju przez tych, którzy pokój czynią. Jk 3,17–18

Dobry Boże, dlaczego tak się dzieje, że często moje zamiary i chęci nie znajdują pokrycia w praktyce dnia codziennego? Chcę zgody, a wywołuję kłótnię, łagodność zamieniam w wybuch złości. Ustępliwość okazuje się być cechą słabego charakteru, jest więc nie na miejscu. I tak stoję pośrodku z bezradnie rozłożonymi rękoma, czekając na jakiś cud. Uczyń go, proszę Cię, Panie, w moim życiu. Nie chcę ranić innych i samej siebie. Pytam, szukam i znajduję wiele wspaniałych rad. Czy to jest jednak mądrość, której potrzebuję, która uczyni mnie szczęśliwszą? Dziękuję Ci za to, że wskazałeś mi alternatywę: mądrość, która jest z góry, która jest przede wszystkim czysta. Amen.

Modlitwa pochodzi z książki Modlitewnik kobiet, red. A. Błahut-Kowalczyk, K. Rudkowska, Wydawnictwo Warto, Dzięgielów 2015.

 

źródło