Gdy będziesz przechodził przez wody, będę z tobą, a gdy przez rzeki, nie zaleją cię: gdy pójdziesz przez ogień, nie spłoniesz, a płomień nie spali cię. Iz 43,2

Panie, dziękujemy za nowy, kolejny dzień naszego życia. Dziękujemy, że możemy znowu oglądać całe piękno Twojego stworzenia, które nas otacza, które mówi o Twojej wielkości, dobroci, miłości.

To piękno, Panie, bywa niekiedy niszczone najróżniejszymi nawałnicami, burzami, wichurami, naszymi niefrasobliwymi działaniami. Chroń nas, Panie, i zachowuj od takich nieszczęść. Chroń nas też przed innego rodzaju nawałnicami, burzami i nieszczęściami, które nas ogarniają. Chroń od burz, gdy słowo jak piorun uderza, gdy niezgoda jak wichura wkrada się w nasz dom czy w miejsce pracy, gdy choroba nieuleczalna dotyka nas, naszych bliskich i kochanych. Chroń nas od burz, które są w nas i przez nas.

Panie, pomóż nam przechodzić bezpiecznie przez takie burze i nawałnice, pomóż pamiętać, że Ty obiecałeś być wtedy z nami. Pomóż, byśmy w takich próbach nie utracili istotnych wartości – dobra, wrażliwości, bezinteresowności. Pomóż nie utracić wiary. Amen.

Modlitwa pochodzi z książki Modlitewnik kobiet, red. A. Błahut-Kowalczyk, K. Rudkowska, Wydawnictwo Warto, Dzięgielów 2015.

 

źródło