Wybrałem cię sobie, zanim cię utworzyłem w łonie matki, zanim się urodziłeś, poświęciłem cię, na proroka narodów przeznaczyłem cię. Jr 1,5

Jakim Wszechmocnym Bogiem jesteś, mój Panie! Zanim się urodziłam, Ty mnie już znałeś po imieniu i powołałeś do swej służby. Jak wspaniale mnie stworzyłeś! Gdy pomyślę o 50 bilionach swoich komórek, z których każda pełni swoją rolę, o tym, że mam tyle samo kręgów szyjnych, co żyrafa, o wszystkich moich organach, które już tyle lat mi służą, podziw mój dla Ciebie rośnie!

Ale, Panie, Ty mówisz, że już wtedy, gdy byłam pod sercem swej mamy, już wtedy, zanim się urodziłam, Ty mnie poświęciłeś do pracy w swym Królestwie. Wyposażyłeś mnie w konkretne talenty i cechy, w zdolność okazywania uczuć i postawiłeś do pracy w swym gospodarstwie. Dziękuję Ci, że mnie wybrałeś, bym mogła stać się częścią Twojego wspaniałego planu. Udziel mi swego Ducha, by był moim Pomocnikiem w każdym, nawet najmniejszym zadaniu. Amen.

Modlitwa pochodzi z książki Modlitewnik kobiet, red. A. Błahut-Kowalczyk, K. Rudkowska, Wydawnictwo Warto, Dzięgielów 2015.

 

źródło