A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia Jego są powołani. Rz 8,28

Panie Boże, z głębi serca dziękuję Ci za to, że przyjąłeś mnie do grona swych dzieci i dajesz mi pewność, że moje życie do Ciebie należy. Wszystko, cokolwiek mnie spotyka, jest pod Twoją kontrolą, a więc nie pozwól mi narzekać, gdy przychodzą trudne dni, bolesne doświadczenia, straty i porażki. Nie zawsze rozumiem, dlaczego tak się dzieje, ale wiem na pewno, że Ty wszystko ku dobremu obrócisz. Pragnę z pokorą przyjmować Twą wolę i mocno wierzyć, że nie nałożysz na mnie większego ciężaru, niż byłabym w stanie udźwignąć. Ucz mnie, Panie, z nadzieją patrzeć w przyszłość bez względu na to, co dzieje się w moim życiu. Ucz cierpliwie czekać na Twoje rozstrzygnięcia. Dziękuję, że Ty zawsze dajesz mi to, czego najbardziej potrzebuję. Chcę posłusznie kroczyć drogą, którą dla mnie wybrałeś. Amen.

Modlitwa pochodzi z książki Modlitewnik kobiet, red. A. Błahut-Kowalczyk, K. Rudkowska, Wydawnictwo Warto, Dzięgielów 2015.

 

źródło