A teraz wy, którzy mówicie: Dziś albo jutro pójdziemy do tego lub owego miasta, zatrzymamy się tam przez jeden rok i będziemy handlowali i ciągnęli zyski, wy, którzy nie wiecie, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, która ukazuje się na krótko, a potem znika. Jk 4,13–14

Plany. Każdy z nas ma swoje plany na przyszłość. Plany co do życia prywatnego i zawodowego. Tak jak ci, którzy planowali przenieść się do innego miasta, aby tam przez jeden rok handlować. Działać i planować samemu.

Często patrzymy pozytywnie w przyszłość. Ale przyszłość jest niepewna. Jesteśmy rozgniewani, kiedy nasze plany się nie zrealizowały. Przypominaj nam Boże, że nie możemy naszego życia planować od początku do końca.

Chcemy mieć siłę i wiarę, aby pogodzić się z Twoim planem. Daj nam wiarę i siłę, aby zaakceptować to, że Ty masz dla nas zaplanowane terminy, które nie są zapisane w naszym kalendarzu. Amen.

Modlitwa pochodzi z książki Modlitewnik kobiet, red. A. Błahut-Kowalczyk, K. Rudkowska, Wydawnictwo Warto, Dzięgielów 2015.

 

źródło