Zgodnie z obietnicą, którą wam dałem, gdy wychodziliście z Egiptu, mój duch jest stale wśród was, nie bójcie się! Ag 2,5

Panie, tak często się boimy o bliskich, o życie, o siebie. Strach przed kolejnym dniem potrafi spędzać sen z powiek. I ta straszna niepewność, czy jutro w ogóle będzie, a jeśli tak… to jakie? Patrzymy na ból i cierpienia, te fizyczne i te, których nie widać gołym okiem, a które niszczą od środka – boimy się ich panicznie. Myśli o nich potrafią wywołać lęki najgorsze, strach przed tym, że się nie uda, często paraliżuje.

Panie! Ty wiesz najlepiej, jakie obawy są ukryte głęboko w naszych sercach. Ty jeden masz tę świadomość, jak często, gdy sztorm i niepewność, wołamy, tak jak uczniowie: „Ty śpisz, a my tu giniemy!”.

Lęk zabiera nam zdolność do działania, ale Ty, Panie, jesteś ponad nim. Ty zapewniasz, że jesteś stale wśród nas. Twoje obietnice są niezmienne! Jesteś, Panie, nawet jeśli my chwilowo tego nie widzimy. Jesteś i nie zostawiasz nas samych, dlatego prosimy, pomóż naszemu niedowiarstwu i ucz nas się nie bać, lecz ufać! Amen.

Modlitwa pochodzi z książki Modlitewnik kobiet, red. A. Błahut-Kowalczyk, K. Rudkowska, Wydawnictwo Warto, Dzięgielów 2015.

 

źródło