A grzechów ich i ich nieprawości nie wspomnę więcej. Gdzie zaś jest ich odpuszczenie, tam nie ma już ofiary za grzech. Hbr 10,17–18

Panie, już nigdy nie wspomnisz? Czy to jest możliwe? Dla Ciebie wszystko jest możliwe. Pomóż mi oddać wszystko, a przede wszystkim to, co złe, w Twoje ręce i też zapomnieć. Tak bardzo męczą mnie stare przewinienia, myśli związane z nimi ciągle do mnie wracają. Ty w swoim Słowie mówisz, że nie wspomnisz więcej. Proszę, pomóż mi samej sobie wybaczyć, że zawiodłam. Wyznaję ci wszystko to, co mnie od Ciebie oddziela, wszystko, co powoduje, że tracę relację z Tobą.

Panie, uwielbiam Cię, że Ty jesteś miłosierny i łaskawy. Dziękuję, że posłałeś swojego Syna na ten świat, aby swoją krwią zmazał mój grzech. Pokazałeś mi przez to, jak bardzo jestem cenna w Twoich oczach. Dziękuję ci za obietnicę, że kiedy ja wyznam swoje grzechy, Ty je odpuścisz i nie wspomnisz więcej. Pomóż, proszę, pamiętać o darze zbawienia i daj, by to mobilizowało mnie do lepszego życia. Amen.

Modlitwa pochodzi z książki Modlitewnik kobiet, red. A. Błahut-Kowalczyk, K. Rudkowska, Wydawnictwo Warto, Dzięgielów 2015.

 

źródło