Gdyż bliski jest dzień Pana na wszystkie narody. Jak postępowałeś, tak postąpią z tobą. Odpłata za twoje postępki spadnie na twoją głowę. Ab 1,15

Boże Nasz, Stwórco wszechświata, Ty, który słowem stworzyłeś wszystko, co nas otacza i słowem możesz wszystko wniwecz obrócić. Spraw, abyśmy poczuli potęgę Twojego przekazu przez proroków. Może słowa te są za trudne do przetransponowania ich na dzisiejszy język. Nie zawsze dobrze przekładamy je na problemy współczesnego świata. Nie zawsze odczytujemy ze zrozumieniem słowa Pisma Świętego, że początek to Ty, że wszystko, co nastąpiło później, miało swoje konsekwencje. Ale dodaj nam sił i spraw, abyśmy zrozumieli, że musimy liczyć się z tym, że za każdy niegodny postępek będziemy rozliczeni. Jeśli tracę kontrolę nad tym, czym obdarzam swoich bliźnich, zarówno w słowach, jak i w uczynkach, stań naprzeciw mnie i zawróć na prawowitą ścieżkę mojego życia. Stań na niej jak drogowskaz, który będzie mnie prowadził po szczęśliwych drogach, jak i zakrętach życiowych, których każdy z nas doświadcza i nieraz w życiu będzie stał przed dylematem, jak postąpić, żeby być w zgodzie ze swoim sumieniem, a co za tym idzie, w zgodzie z nauką, która płynie z kart Pisma Świętego. Amen.

Modlitwa pochodzi z książki Modlitewnik kobiet, red. A. Błahut-Kowalczyk, K. Rudkowska, Wydawnictwo Warto, Dzięgielów 2015.

 

 

źródło