Dobrze przypomnieć znane prawdy

Ukazał się kolejny numer „Zwiastuna Ewangelickiego”.

28.06.2019

Okładkowym tematem w najnowszym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 12/2019 jest Ważna decyzja ŚFL – Jerzy Sojka opisuje, jak doszło do tego, że  w 2023 roku luteranie z całego świata spotkają się w Krakowie.

Gdy przez dłuższy czas dokuczają nam upały, lepiej rozumiemy, jak nieodzowna jest woda – zauważa ks. Jan Badura. Pisze nie tylko o wysychających zbiornikach wodnych, ale też o roli wody w wędrówce Izraela, wodzie Chrztu Świętego oraz o gaszeniu duchowego pragnienia. Wrażenia z wakacyjnych pobytów nad brzegami mórz i oceanów przeplatają refleksje o „morskich” obrazach dawnych mistrzów pędzla w tekście Anny Poli-Dymek.

W rubryce Zbliżenia ks. Ryszard Pieron wyjaśnia, dlaczego każdy chrześcijanin powinien włączyć się w kampanię Państwo bez tortur, w którą angażują się m.in. ewangeliccy duszpasterze więzienni.

Niby o pewnych sprawach wiemy, ale czasem warto sobie je przypomnieć, dlatego Iwona Holeksa wyjaśnia, czemu Nie jesteśmy jak Bóg, a bp Marian Niemiec tłumaczy, Dlaczego nabożeństwo, a nie msza.

Ponadto, jak co roku o tej porze, kolejna porcja zdjęć konfirmantów z różnych parafii i diecezji Kościoła.

Przypominamy o prenumeracie na drugie półrocze! Zachęcamy też do zaprenumerowania czasopisma w parafiach – można to zrobić od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf. Warunki prenumeraty i zakupu pojedynczych numerów na stronie 3 w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl i na www.ksiegarnia.augustana.pl/14-zwiastun-ewangelicki  Zapraszamy do lektury.